Psychoterapia grupowa DDA/DDD
on-line
Psychoterapia grupowa DDA/DDD
on-line
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Czas trwania zajęć – 2 godziny. Cena za jedne zajęcia – 100 zł.
Spotkania grupy mają miejsce we wtorki
18:00 - 20:00
Terapia osób identyfikujących się jako DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) lub DDD (Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych) jest formą pomocy psychologicznej skierowanej do osób wychowywanych w domu, w którym opiekun lub opiekunowie byli uzależnieni od alkoholu lub innych substancji pychoaktywnych lub, w którym stosowana była przemoc (psychiczna, fizyczna, emocjonalna, seksualna, ekonomiczna, zaniedbanie).
Dziecko wychowywane w dysfunkcyjnym domu stara się dostosować najlepiej, jak potrafi do środowiska, w którym żyje. Czyni to poprzez przyjmowanie różnych ról, wypracowanie mechanizmów obronnych chroniących przed emocjami nie do udźwignięcia, „odcięcie” doznań płynących z ciała oraz trudniejszych emocji. Dziecko wypracowuje strategie radzenia sobie, które na dany moment są potrzebne i skuteczne, jednak część z nich przyczynia się do różnych trudności w dorosłym życiu.
Ta forma terapii może być dla Ciebie jeśli:
-
Obawiasz się, że, gdy ktoś Cię bliżej pozna to Cię nie zaakceptuje,
-
Masz trudności w nawiązywaniu bliskich relacji,
-
Odczuwasz lęk przed odrzuceniem,
-
Obawiasz się utraty kontroli,
-
Czujesz się niewystarczająco dobra/dobry,
-
Czujesz, że nie zasługujesz na miłość,
-
Unikasz konfliktów,
-
Odczuwasz nadmierną odpowiedzialność i masz nadmiarowe oczekiwania wobec siebie i innych,
-
Czujesz się gorsza/gorszy,
-
Odczuwasz silną wrażliwość na nastroje partnerki/partnera,
-
Masz trudność w rozpoznawaniu, nazywaniu i komunikowaniu emocji oraz potrzeb,
-
Masz skłonność do perfekcjonizmu.
Powyższe symptomy mogą znacznie utrudniać życie w różnych jego obszarach – w życiu prywatnym, w pracy zawodowej, w odpoczynku czy realizacji pasji.
Jednym z obszarów terapii grupowej jest rozpoznawanie trudności i schematów, które dominują w życiu danej osoby, zrozumienia ich funkcji, oraz wprowadzenie zmian mających na celu poprawę jakości życia. Zmiany następują najczęściej w dłuższym okresie i są wynikiem doświadczenia grupowego oraz zwiększenia samoświadomości i budowania relacji z innymi ludźmi. Proponowana przez nas terapia daje nadzieję na poprawę jakości relacji z innymi. Z doświadczenia wiemy, że grupa oddziałuje na uczestników wspierająco i wzmacniająco.
Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych. Grupa ma charakter rotacyjny. Oznacza to, że można dołączyć do niej, gdy zwolni się miejsce. Maksymalna ilość uczestników to 8 osób.
Kiedy: Wtorki 18:00-20:00
Gdzie: Spotkanie na platformie Skype
Koszt: 100 zł / spotkanie
Udział w grupie poprzedzony jest dwiema konsultacjami indywidualnymi
uosoby prowadzącej grupę.
Koszt konsultacji to 100 zł/ spotkanie.
Zapisy do grupy
telefonicznie: +48 791 719 036
mailowo: dobremiejscepunktspotkan@gmail.com
Prowadząca grupę
EWA KAZANOWSKA –Ukończyłam akredytowane przez Ministerstwo Zdrowia szkolenie w zakresie Terapii Uzależnień oraz Program Ograniczania Picia. Obecnie uczestniczę w 4 - letniej szkole psychoterapii humanistyczno – doświadczeniowej Gestalt . Korzystam z metod Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz z założeń i metod pracy poprzez ciało z objawami traumy i chronicznego stresu Somatic Experiencing® (w trakcie 3 – letniego szkolenia). Uczestniczyłam w wielu szkoleniach w zakresie interwencji kryzysowej oraz warsztatów pracy z ciałem.
Doświadczenie zdobywałam m.in. w Fundacji Nagle Sami, w której wspierałam osoby, które utraciły kogoś bliskiego, oraz w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” , gdzie podejmowałam interwencje i prowadziłam konsultacje z osobami doświadczającymi i stosującymi przemoc. Prowadziłam terapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych w Centrum Odwykowym i w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Szpitalu Wolskim w Warszawie.
Obecnie współpracuję z wrocławskim Centrum Interwencji Karan, gdzie prowadzę terapię na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Środków Psychoaktywnych; prowadzę spotkania indywidualne dla osób dorosłych uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz z zaburzeniami behawioralnymi, współuzależnionych oraz identyfikujących się jako DDA lub DDD. Prowadzę również grupę wsparcia dla osób z problemem uzależnienia w rodzinie oraz doznających przemocy.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Prywatnie uwielbiam podróżować, smakować i oddychać pełną piersią. Kocham górskie wędrówki oraz kontakt z przyrodą. Dużo się śmieję. Dbam o bliskie relacje. Staram się wysypiać. Biegam i spaceruję. Wierzę, że nasze odczucia, myśli i emocje mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, dlatego też podchodzę do każdej osoby holistycznie, zachęcając do całościowego dbania o siebie.